Založ si blog

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (I. časť)

medzinárodná preprava

Ak ste začínajúci biznis, ktorý potrebuje vyriešiť import alebo export tovaru z/do zahraničia, potom máte pred sebou neľahkú úlohu. Vybrať si spoľahlivú logistickú spoločnosť, zorientovať sa v ponuke prepravných služieb, zistiť, čo naozaj potrebujete… Vieme, ako náročný môže byť tento proces, a preto sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vás prevedieme všetkým, čo so sebou medzinárodná preprava prináša.

Zistite, aké prepravné služby potrebujete

Expresná, celovozová FTL alebo čiastočná LTL preprava – to sú pojmy, s ktorými sa pri medzinárodnej preprave stretnete najčastejšie. Ako si z nich teda vybrať?

Expresná medzinárodná preprava

Expresná medzinárodná preprava je vhodným riešením, ak je prioritou vášho biznisu prepraviť tovar v čo najrýchlejšom čase z bodu A do bodu B. Tento spôsob dopravy je zväčša určený pre transport tovaru do hmotnosti 1,3 t, prípadne sólom až do hmotnosti 3,5 t. Či sa pre expresnú prepravu rozhodnete z dôvodu, že vo svojom podnikaní aplikujete princípy JIT logistiky alebo len jednoducho chcete získať náskok pred konkurenciou a zvýšiť spokojnosť svojich zákazníkov, kľúčové je vybrať si prepravcu, na ktorého sa budete môcť 100% spoľahnúť.

Celovozová FTL preprava

Celovozová FTL preprava je určená firmám, ktoré nepotrebujú prepravovať tovar expresne rýchlo a zároveň ide o tovar v takom objeme, pri ktorom využijú celý ložný priestor kamiónu. Takáto medzinárodná preprava funguje zväčša tak, že logistická firma vyzdvihne náklad priamo u vás a prevezie ho na miesto určenia bez prekládky na termináli.

Čiastočná LTL preprava

Naopak, čiastočná LTL preprava je vhodná pre firmy, ktoré nepotrebujú expresnú prepravu tovaru a zároveň nemajú tovar v takom objeme, aby využili celý kamión. V takomto prípade logistická firma skonsoliduje viacero menších zásielok do väčších skupín a tie sa následne preváža na pravidelných linkách. Najväčšou výhodou tohto spôsobu prepravy je to, že nemusíte platiť náklady za celý kamión, ale zaplatíte len alikvotnú čiastku za svoj náklad.

Už viete, aká medzinárodná preprava je pre vás najvhodnejšia? Potom si prečítajte pokračovanie nášho článku, v ktorom sa pozrieme na to, aké ďalšie služby by vám prepravné spoločnosti mali ponúknuť a na čo si dať pozor.

Stále si nie ste istí, aký typ prepravy by ste mali zvoliť? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme.

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (II. časť)

18.07.2022

Už viete, aký spôsob prepravy bude pre váš biznis najvhodnejší? Ak si nie ste istí, prečítajte si prvú časť nášho článku, v ktorej sme sa pozreli na najčastejšie spôsoby prepravy, ktoré medzinárodní prepravcovia ponúkajú. Dnes sa pozrieme bližšie na ďalšie „doplnkové“ služby, o ktorých by ste mali vedieť a ktoré by ste mali pri výbere prepravnej spoločnosti [...]

Je paletová preprava tovaru naozaj tým najefektívnejším riešením pre váš biznis?

04.07.2022

Paletová preprava tovaru je jedným z najefektívnejších spôsobov prepravy. Prečo to tak je? Aké sú výhody paletovej prepravy? Prečítajte si v našom článku.

Preprava tovaru – podľa čoho si vyberať prepravné spoločnosti?

07.06.2022

Na trhu dnes nájdete množstvo prepravcov, dôležité je však vedieť, podľa čoho si vybrať prepravné spoločnosti tak, aby ste boli spokojný. Pozrime sa spoločne na to, čo je pri výbere naozaj dôležité.

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

focuslogistics

Sme partner, na ktorého sa viete spoľahnúť. Našou špecializáciou je expresná preprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Ponúkame tiež služby FTL (celovozovej) a LTL (čiastočnej) prepravy v rámci EU. Samozrejmosťou je vybavenie všetkých potrebných colných formalít.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 10418x
Priemerná čítanosť článkov: 1158x

Autor blogu