Založ si blog

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (I. časť)

medzinárodná preprava

Ak ste začínajúci biznis, ktorý potrebuje vyriešiť import alebo export tovaru z/do zahraničia, potom máte pred sebou neľahkú úlohu. Vybrať si spoľahlivú logistickú spoločnosť, zorientovať sa v ponuke prepravných služieb, zistiť, čo naozaj potrebujete… Vieme, ako náročný môže byť tento proces, a preto sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vás prevedieme všetkým, čo so sebou medzinárodná preprava prináša.

Zistite, aké prepravné služby potrebujete

Expresná, celovozová FTL alebo čiastočná LTL preprava – to sú pojmy, s ktorými sa pri medzinárodnej preprave stretnete najčastejšie. Ako si z nich teda vybrať?

Expresná medzinárodná preprava

Expresná medzinárodná preprava je vhodným riešením, ak je prioritou vášho biznisu prepraviť tovar v čo najrýchlejšom čase z bodu A do bodu B. Tento spôsob dopravy je zväčša určený pre transport tovaru do hmotnosti 1,3 t, prípadne sólom až do hmotnosti 3,5 t. Či sa pre expresnú prepravu rozhodnete z dôvodu, že vo svojom podnikaní aplikujete princípy JIT logistiky alebo len jednoducho chcete získať náskok pred konkurenciou a zvýšiť spokojnosť svojich zákazníkov, kľúčové je vybrať si prepravcu, na ktorého sa budete môcť 100% spoľahnúť.

Celovozová FTL preprava

Celovozová FTL preprava je určená firmám, ktoré nepotrebujú prepravovať tovar expresne rýchlo a zároveň ide o tovar v takom objeme, pri ktorom využijú celý ložný priestor kamiónu. Takáto medzinárodná preprava funguje zväčša tak, že logistická firma vyzdvihne náklad priamo u vás a prevezie ho na miesto určenia bez prekládky na termináli.

Čiastočná LTL preprava

Naopak, čiastočná LTL preprava je vhodná pre firmy, ktoré nepotrebujú expresnú prepravu tovaru a zároveň nemajú tovar v takom objeme, aby využili celý kamión. V takomto prípade logistická firma skonsoliduje viacero menších zásielok do väčších skupín a tie sa následne preváža na pravidelných linkách. Najväčšou výhodou tohto spôsobu prepravy je to, že nemusíte platiť náklady za celý kamión, ale zaplatíte len alikvotnú čiastku za svoj náklad.

Už viete, aká medzinárodná preprava je pre vás najvhodnejšia? Potom si prečítajte pokračovanie nášho článku, v ktorom sa pozrieme na to, aké ďalšie služby by vám prepravné spoločnosti mali ponúknuť a na čo si dať pozor.

Stále si nie ste istí, aký typ prepravy by ste mali zvoliť? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme.

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (II. časť)

18.07.2022

Už viete, aký spôsob prepravy bude pre váš biznis najvhodnejší? Ak si nie ste istí, prečítajte si prvú časť nášho článku, v ktorej sme sa pozreli na najčastejšie spôsoby prepravy, ktoré medzinárodní prepravcovia ponúkajú. Dnes sa pozrieme bližšie na ďalšie „doplnkové“ služby, o ktorých by ste mali vedieť a ktoré by ste mali pri výbere prepravnej spoločnosti [...]

Je paletová preprava tovaru naozaj tým najefektívnejším riešením pre váš biznis?

04.07.2022

Paletová preprava tovaru je jedným z najefektívnejších spôsobov prepravy. Prečo to tak je? Aké sú výhody paletovej prepravy? Prečítajte si v našom článku.

Preprava tovaru – podľa čoho si vyberať prepravné spoločnosti?

07.06.2022

Na trhu dnes nájdete množstvo prepravcov, dôležité je však vedieť, podľa čoho si vybrať prepravné spoločnosti tak, aby ste boli spokojný. Pozrime sa spoločne na to, čo je pri výbere naozaj dôležité.

blesk. búrka

Na Slovensko sa rúti rozsiahly búrkový systém. Na západe hrozí silný vietor, krúpy a dážď

12.07.2024 19:02

Vo večerných hodinách hrozí najmä na západnom a severozápadnom Slovensku silný nárazový vietor, lokálne sa vyskytnú aj krúpy a prívalový dážď.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.

focuslogistics

Sme partner, na ktorého sa viete spoľahnúť. Našou špecializáciou je expresná preprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Ponúkame tiež služby FTL (celovozovej) a LTL (čiastočnej) prepravy v rámci EU. Samozrejmosťou je vybavenie všetkých potrebných colných formalít.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 15706x
Priemerná čítanosť článkov: 1745x

Autor blogu