Založ si blog

Preprava tovaru – podľa čoho si vyberať prepravné spoločnosti?

preprava tovaru

Na trhu dnes nájdete množstvo prepravcov, dôležité je však vedieť, podľa čoho si vybrať prepravné spoločnosti tak, aby ste boli spokojný. Pozrime sa spoločne na to, čo je pri výbere naozaj dôležité.

Aké služby budete potrebovať?

V prvom rade si musíte interne zanalyzovať, aké služby v oblasti logistiky potrebujete. Je pre vás dôležitá expresná preprava tovaru? Na trhu nájdete prepravné spoločnosti, ktoré sa vyslovene špecializujú na tento druh dopravy. Prevážate objemné náklady a potrebujete mať k dispozícii celý kamión? Potom hľadajte firmy, ktoré ponúkajú celovozové FTL prepravy. Alebo potrebujete prepraviť len menšie zásielky? V tom prípade sú pre vás vhodní prepravcovia, ktorí ponúkajú zberné služby a čiastočné LTL prepravy.

Preprava tovaru iba v rámci EU alebo aj z/do Turecka či Veľkej Británie?

Tiež je dôležité zadefinovať si, medzi ktorými krajinami bude preprava tovaru prebiehať. Budete prepravovať tovar iba v rámci EU? Alebo napríklad potrebujete aj prepravu nákladu z/do Turecka či Veľkej Británie? Vyberte si prepravné spoločnosti, ktoré sa na dané oblasti špecializujú. Ak totiž plánujete prepravu aj mimo EU, budete potrebovať vybaviť množstvo colných formalítšpecializovaní prepravcovia to však urobia za vás.

Potrebujete komplexné služby v oblasti logistiky? Expresné prepravy z/do Turecka alebo Veľkej Británie, FTL a LTL prepravy v rámci EU, k tomu vybavenie colných formalít či napríklad aj poskytnutie skladových priestorov vrátane manipulácie a rozvozu k finálnym odberateľom – to všetko nájdete na jednom mieste – Focus Logistics.

Aký zákaznícky servis očakávate?

Predtým, než sa rozhodnete pre konkrétnu prepravnú spoločnosť, premyslite si, aký servis od logistickej firmy očakávate. Spoľahlivosť, zodpovedný prístup či flexibilita by mali byť samozrejmosťou. Očakávate však napríklad aj individuálny prístup? Chcete si so svojim partnerom v oblasti logistiky vybudovať dlhodobé dobré vzťahy? Potom nehľadajte veľké prepravné spoločnosti, ale zamerajte sa skôr na menšie, rodinné firmy, ktoré majú priestor na to, aby spoznali vás, vaše potreby a ponúkli vám riešenia šité na mieru.

Čo by vám mali naozaj kvalitné prepravné spoločnosti ponúknuť?

Pri výbere tiež zohľadnite to, či majú prepravcovia k dispozícii nepretržitý zákaznícky servis, či za zásielky preberajú plnú zodpovednosť, prípadne či vám vedia garantovať dodanie včas, a to najmä ak je vašou prioritou expresná preprava tovaru. A samozrejme, jedna z najdôležitejších vecí je cena, preto si vyžiadajte nezáväzné cenové ponuky od rôznych prepravcov a vyberte si tú najvýhodnejšiu pre vás.

FTL preprava alebo LTL preprava? Aký je rozdiel?

31.05.2022

Vyberáte práve prepravné služby pre svoj podnik, no neviete sa zorientovať v tom, čo ktorá služba znamená a aké sú jej výhody aj nevýhody? Prinášame vám rýchly prehľad často využívaných prepravných služieb – FTL a LTL – so všetkými informáciami, ktoré potrebujete.

3 dôvody, prečo by express doprava mala byť pre eshopy samozrejmosťou

24.05.2022

Rozbiehate svoj prvý eshop a neviete, aké možnosti dopravy by ste mali svojim zákazníkom ponúknuť? Alebo hľadáte spôsoby, ako zvýšiť predaje v už existujúcom eshope? Jednou z možností je express doprava. Tá totiž prináša eshopom obrovské benefity – my sme vybrali tie 3 najväčšie, o ktorých by ste určite mali vedieť.

Efektívna kamiónová doprava z Turecka na Slovensko

17.05.2022

Potrebujete prepraviť svoj tovar z Turecka na Slovensko alebo opačne? Kamiónová doprava Turecko – Slovensko ponúka viacero možností, z ktorých si môžete vybrať tú, ktorá vyhovuje najviac vašim potrebám. Poďme sa spoločne pozrieť na výhody i nevýhody rôznych spôsobov dopravy, ktoré prepravné spoločnosti ponúkajú.

Horúčavy / Teplota / Teplomer /

S horúčavami treba počítať aj v pondelok, na juhu môže byť až 36 stupňov

03.07.2022 20:38

Výstrahy pred horúčavami platia vo všetkých krajoch okrem Žilinského.

Dánsko, sttreľba

Streľba v nákupnom centre v Kodani má viacero obetí, nevylúčili terorizmus

03.07.2022 19:08, aktualizované: 21:11

Nákupné stredisko Fields je v štvrti Amager zhruba medzi centrom mesta a letiskom.

lavína, Francúzsko, vrtuľník, záchranári

V talianskych Alpách sa uvoľnil ľadovec, najmenej šesť ľudí zahynulo

03.07.2022 17:38, aktualizované: 20:53

Zhruba 15 ľudí bolo zasypaných.

Austrália žralok smrteľný útok

Egyptské ministerstvo potvrdilo, že pri útokoch žraloka zahynuli dve ženy

03.07.2022 15:51

Žralok zaútočil na ženy v zátoke južne od Hurghady.

focuslogistics

Sme partner, na ktorého sa viete spoľahnúť. Našou špecializáciou je expresná preprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Ponúkame tiež služby FTL (celovozovej) a LTL (čiastočnej) prepravy v rámci EU. Samozrejmosťou je vybavenie všetkých potrebných colných formalít.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 3825x
Priemerná čítanosť článkov: 638x

Autor blogu