Založ si blog

Je paletová preprava tovaru naozaj tým najefektívnejším riešením pre váš biznis?

Paletová preprava tovaru je jedným z najefektívnejších spôsobov prepravy. Prečo to tak je? Aké sú výhody paletovej prepravy? Prečítajte si v našom článku.

paletová preprava

Jednoduchšia organizácia skladu aj manipulácia s tovarom

Predstavte si sklad plný krabíc a balíkov rôznych tvarov a veľkostí a naopak sklad, v ktorom je tovar prehľadne poukladaný na paletách rovnakých rozmerov. V ktorom z nich bude podľa vás väčší chaos? Tovar usporiadaný na paletách vám nielen uľahčí organizáciu a následnú logistiku, ale tiež výrazne zjednoduší manipuláciu s tovarom. Za pomoci vysokozdvižných vozíkov sa totiž dajú palety jednoducho premiestňovať a ukladať na seba.

Efektívnejšie využité skladové priestory a menej potrebného personálu

Lepšia organizácia skladového priestoru znamená nielen lepší prehľad o položkách v sklade, ale tiež viac priestoru, ktorý máte k dispozícii. Krabice a balíky rôznych tvarov a veľkostí sa totiž ukladajú oveľa ťažšie a vzniká množstvo prázdneho priestoru, ktorý sa nedá nijak vyplniť. Navyše, častokrát musia práve z tohto dôvodu zamestnanci skladu tovar manuálne premiestňovať a ukladať. Paletová preprava tovaru vám v tomto smere dokáže ušetriť množstvo financií – jednak budete vedieť efektívnejšie využiť svoje skladové priestory a zároveň budete potrebovať menej personálu.

Menej manuálnej manipulácie = menšie riziko poškodenia

Čím viac je potrebné s tovarom manipulovať manuálne, tým väčšie je aj riziko jeho poškodenia. Pri manuálnom premiestňovaní krabíc a balíkov sa oveľa ľahšie môže stať, že sa tovar poškodí, čo opäť vedie k väčším finančným výdavkom. Naopak, paletová preprava tovaru za pomoci vysokozdvižných vozíkov vám zabezpečí minimálne riziko poškodenia. Ak teda pracujete s krehkým tovarom, o inej ako paletovej preprave by ste ani nemali uvažovať.

Vedeli ste, že…

paletová preprava je mimoriadne dôležitá aj v prípade čerstvých potravín? Medzery v spodnej časti palety umožňujú pravidelnú cirkuláciu vzduchu, vďaka čomu sú potraviny prevážané na paletách oveľa dlhšie čerstvé než potraviny, ktoré sa prepravujú napríklad v krabiciach.

Paletová preprava tovaru ako najlepšie riešenie z hľadiska ekológie

Záleží vám aj na udržateľnosti vášho podnikania? Z ekologického hľadiska sú práve palety tým najlepším riešením. Nielenže ich je možné dlhodobo opakovane používať, ale ak už sa aj stanú nevhodné pre prepravu tovaru, dajú sa výborne recyklovať. Videli ste už nábytok, vysoké záhony či iné „vychytávky“ vyrobené z paliet? Tak práve o tom hovoríme…

Paletová preprava tovaru – cena

Všetky výhody, ktoré sme vyššie spomenuli, sú dôvodom, prečo je paletová preprava tovaru zväčša finančne výhodnejšia, než preprava tovaru v krabiciach a balíkoch.

Zaujíma vás, koľko by vás stála preprava tovaru s Focus Logistics? Kontaktujte nás a získajte nezáväznú cenovú ponuku.

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (II. časť)

18.07.2022

Už viete, aký spôsob prepravy bude pre váš biznis najvhodnejší? Ak si nie ste istí, prečítajte si prvú časť nášho článku, v ktorej sme sa pozreli na najčastejšie spôsoby prepravy, ktoré medzinárodní prepravcovia ponúkajú. Dnes sa pozrieme bližšie na ďalšie „doplnkové“ služby, o ktorých by ste mali vedieť a ktoré by ste mali pri výbere prepravnej spoločnosti [...]

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (I. časť)

11.07.2022

Ak ste začínajúci biznis, ktorý potrebuje vyriešiť import alebo export tovaru z/do zahraničia, potom máte pred sebou neľahkú úlohu. Vybrať si spoľahlivú logistickú spoločnosť, zorientovať sa v ponuke prepravných služieb, zistiť, čo naozaj potrebujete... Vieme, ako náročný môže byť tento proces, a preto sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vás prevedieme [...]

Preprava tovaru – podľa čoho si vyberať prepravné spoločnosti?

07.06.2022

Na trhu dnes nájdete množstvo prepravcov, dôležité je však vedieť, podľa čoho si vybrať prepravné spoločnosti tak, aby ste boli spokojný. Pozrime sa spoločne na to, čo je pri výbere naozaj dôležité.

Blinken

Blinken: Ak Rusko nezastavíme, rozpúta vo svete loveckú sezónu

08.08.2022 23:28

Spojené štáty podľa ministra považujú za dôležité postaviť sa Rusku, pretože jeho agresia proti Ukrajine ohrozuje základné princípy medzinárodného spolužitia.

chorvátsko, nehoda

Poľský autobus smrti v Chorvátsku šoféroval 72-ročný vodič

08.08.2022 22:30

Dvanásť ľudí zahynulo a ďalších 32 utrpelo zranenia, z nich 19 bolo zranených vážne.

Marina Ovsiannikovová

Ruská novinárka, ktorá protestovala proti vojne, dostala ďalšiu pokutu

08.08.2022 21:54

Ovsiannikovová sa začiatkom vrátila do Ruska.

matanzas

Kuba zápasí s mohutným požiarom v prístave, zahynul jeden hasič

08.08.2022 21:38

16 ľudí je nezvestných a 125 sa pri explózii zranilo.

focuslogistics

Sme partner, na ktorého sa viete spoľahnúť. Našou špecializáciou je expresná preprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Ponúkame tiež služby FTL (celovozovej) a LTL (čiastočnej) prepravy v rámci EU. Samozrejmosťou je vybavenie všetkých potrebných colných formalít.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 5472x
Priemerná čítanosť článkov: 608x

Autor blogu