Založ si blog

Efektívna kamiónová doprava z Turecka na Slovensko

Efektívna kamiónová doprava z Turecka na Slovensko

Potrebujete prepraviť svoj tovar z Turecka na Slovensko alebo opačne? Kamiónová doprava Turecko – Slovensko ponúka viacero možností, z ktorých si môžete vybrať tú, ktorá vyhovuje najviac vašim potrebám. Poďme sa spoločne pozrieť na výhody i nevýhody rôznych spôsobov dopravy, ktoré prepravné spoločnosti ponúkajú.

Expresná preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne)

Prvou možnosťou je expresná kamiónová doprava z Turecka na Slovensko (a opačne). Ide samozrejme o najrýchlejší, ale zároveň aj najbezpečnejší spôsob prepravy vášho tovaru. Tento spôsob je vhodný predovšetkým pre firmy, ktoré majú náklad dostatočne veľký na to, aby zaplnil celú kapacitu kamiónu, tzn. 1,3 t – 3,5 t, a tiež pre firmy, ktoré aplikujú logistiku JUST IN TIME. Tým, že kamión preváža iba váš tovar, a to priamo, bez akýchkoľvek zastávok, nakládok a vykládok, riziko omeškania a poškodenia sa zníži na minimum. Aby expresná preprava splnila svoj účel, je kľúčové vybrať si spoľahlivú prepravnú spoločnosť. Tá by vám mala poskytnúť garanciu doručenia včas, zákaznícky servis 24/7, ale napríklad aj kompletné služby v oblasti colnej deklarácie.

Zaujala vás expresná preprava tovaru z Turecka na Slovensko a opačne? Kontaktujte nás a získajte nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

FTL alebo LTL doprava do / z Turecka? Aký je rozdiel?

Nepotrebujete tovar prepraviť expresne rýchlo alebo nemáte zásielku, ktorá by zaplnila celú kapacitu kamiónu? Potom si môžete vybrať zo služieb celovozová FTL preprava alebo čiastočná LTL preprava.

Celovozová FTL preprava je opäť určená pre firmy, ktoré potrebujú mať k dispozícii celý kamión. Jej výhodou je, že prepravná spoločnosť vyzdvihne náklad priamo u vás a bez prekládky na termináli ho doručí na miesto určenia. Rozdiel oproti expresnej preprave tak spočíva iba v rýchlosti doručenia a o niečo nižšej cene.

FTL kamiónová doprava Turecko – Slovensko v kombinácii so zbernou službou je určená pre všetkých, ktorí potrebujú prepraviť menšie zásielky, a teda nepotrebujú celý kamión. V takomto prípade logistická spoločnosť skonsoliduje viacero menších zásielok od rôznych odosielateľov do väčších skupín a tie následne preváža na pravidelných linkách. Nespornou výhodou je úspora financií, keďže zaplatíte iba časť z celkovej ceny prepravy a tiež ekologický aspekt, kedy šetríte životné prostredie tým, že neposielate na cesty poloprázdne kamióny. Na druhej strane musíte rátať s tým, že doručenia do cieľa bude trvať dlhšie a vzhľadom k viacerým nakládkam a vykládkam tovaru môže dôjsť k časovým sklzom.

Nie ste si istý, ktorý spôsob prepravy je pre vás ten najvhodnejší? Neváhajte a kontaktujte nás, radi vám poradíme.

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (II. časť)

18.07.2022

Už viete, aký spôsob prepravy bude pre váš biznis najvhodnejší? Ak si nie ste istí, prečítajte si prvú časť nášho článku, v ktorej sme sa pozreli na najčastejšie spôsoby prepravy, ktoré medzinárodní prepravcovia ponúkajú. Dnes sa pozrieme bližšie na ďalšie „doplnkové“ služby, o ktorých by ste mali vedieť a ktoré by ste mali pri výbere prepravnej spoločnosti [...]

Medzinárodná preprava – rýchly sprievodca pre začínajúce biznisy (I. časť)

11.07.2022

Ak ste začínajúci biznis, ktorý potrebuje vyriešiť import alebo export tovaru z/do zahraničia, potom máte pred sebou neľahkú úlohu. Vybrať si spoľahlivú logistickú spoločnosť, zorientovať sa v ponuke prepravných služieb, zistiť, čo naozaj potrebujete... Vieme, ako náročný môže byť tento proces, a preto sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vás prevedieme [...]

Je paletová preprava tovaru naozaj tým najefektívnejším riešením pre váš biznis?

04.07.2022

Paletová preprava tovaru je jedným z najefektívnejších spôsobov prepravy. Prečo to tak je? Aké sú výhody paletovej prepravy? Prečítajte si v našom článku.

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

focuslogistics

Sme partner, na ktorého sa viete spoľahnúť. Našou špecializáciou je expresná preprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Ponúkame tiež služby FTL (celovozovej) a LTL (čiastočnej) prepravy v rámci EU. Samozrejmosťou je vybavenie všetkých potrebných colných formalít.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 10417x
Priemerná čítanosť článkov: 1157x

Autor blogu