Založ si blog

Efektívna kamiónová doprava z Turecka na Slovensko

Efektívna kamiónová doprava z Turecka na Slovensko

Potrebujete prepraviť svoj tovar z Turecka na Slovensko alebo opačne? Kamiónová doprava Turecko – Slovensko ponúka viacero možností, z ktorých si môžete vybrať tú, ktorá vyhovuje najviac vašim potrebám. Poďme sa spoločne pozrieť na výhody i nevýhody rôznych spôsobov dopravy, ktoré prepravné spoločnosti ponúkajú.

Expresná preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne)

Prvou možnosťou je expresná kamiónová doprava z Turecka na Slovensko (a opačne). Ide samozrejme o najrýchlejší, ale zároveň aj najbezpečnejší spôsob prepravy vášho tovaru. Tento spôsob je vhodný predovšetkým pre firmy, ktoré majú náklad dostatočne veľký na to, aby zaplnil celú kapacitu kamiónu, tzn. 1,3 t – 3,5 t, a tiež pre firmy, ktoré aplikujú logistiku JUST IN TIME. Tým, že kamión preváža iba váš tovar, a to priamo, bez akýchkoľvek zastávok, nakládok a vykládok, riziko omeškania a poškodenia sa zníži na minimum. Aby expresná preprava splnila svoj účel, je kľúčové vybrať si spoľahlivú prepravnú spoločnosť. Tá by vám mala poskytnúť garanciu doručenia včas, zákaznícky servis 24/7, ale napríklad aj kompletné služby v oblasti colnej deklarácie.

Zaujala vás expresná preprava tovaru z Turecka na Slovensko a opačne? Kontaktujte nás a získajte nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

FTL alebo LTL doprava do / z Turecka? Aký je rozdiel?

Nepotrebujete tovar prepraviť expresne rýchlo alebo nemáte zásielku, ktorá by zaplnila celú kapacitu kamiónu? Potom si môžete vybrať zo služieb celovozová FTL preprava alebo čiastočná LTL preprava.

Celovozová FTL preprava je opäť určená pre firmy, ktoré potrebujú mať k dispozícii celý kamión. Jej výhodou je, že prepravná spoločnosť vyzdvihne náklad priamo u vás a bez prekládky na termináli ho doručí na miesto určenia. Rozdiel oproti expresnej preprave tak spočíva iba v rýchlosti doručenia a o niečo nižšej cene.

FTL kamiónová doprava Turecko – Slovensko v kombinácii so zbernou službou je určená pre všetkých, ktorí potrebujú prepraviť menšie zásielky, a teda nepotrebujú celý kamión. V takomto prípade logistická spoločnosť skonsoliduje viacero menších zásielok od rôznych odosielateľov do väčších skupín a tie následne preváža na pravidelných linkách. Nespornou výhodou je úspora financií, keďže zaplatíte iba časť z celkovej ceny prepravy a tiež ekologický aspekt, kedy šetríte životné prostredie tým, že neposielate na cesty poloprázdne kamióny. Na druhej strane musíte rátať s tým, že doručenia do cieľa bude trvať dlhšie a vzhľadom k viacerým nakládkam a vykládkam tovaru môže dôjsť k časovým sklzom.

Nie ste si istý, ktorý spôsob prepravy je pre vás ten najvhodnejší? Neváhajte a kontaktujte nás, radi vám poradíme.

Preprava tovaru – podľa čoho si vyberať prepravné spoločnosti?

07.06.2022

Na trhu dnes nájdete množstvo prepravcov, dôležité je však vedieť, podľa čoho si vybrať prepravné spoločnosti tak, aby ste boli spokojný. Pozrime sa spoločne na to, čo je pri výbere naozaj dôležité.

FTL preprava alebo LTL preprava? Aký je rozdiel?

31.05.2022

Vyberáte práve prepravné služby pre svoj podnik, no neviete sa zorientovať v tom, čo ktorá služba znamená a aké sú jej výhody aj nevýhody? Prinášame vám rýchly prehľad často využívaných prepravných služieb – FTL a LTL – so všetkými informáciami, ktoré potrebujete.

3 dôvody, prečo by express doprava mala byť pre eshopy samozrejmosťou

24.05.2022

Rozbiehate svoj prvý eshop a neviete, aké možnosti dopravy by ste mali svojim zákazníkom ponúknuť? Alebo hľadáte spôsoby, ako zvýšiť predaje v už existujúcom eshope? Jednou z možností je express doprava. Tá totiž prináša eshopom obrovské benefity – my sme vybrali tie 3 najväčšie, o ktorých by ste určite mali vedieť.

Horúčavy / Teplota / Teplomer /

S horúčavami treba počítať aj v pondelok, na juhu môže byť až 36 stupňov

03.07.2022 20:38

Výstrahy pred horúčavami platia vo všetkých krajoch okrem Žilinského.

Dánsko, sttreľba

Streľba v nákupnom centre v Kodani má viacero obetí, nevylúčili terorizmus

03.07.2022 19:08, aktualizované: 21:11

Nákupné stredisko Fields je v štvrti Amager zhruba medzi centrom mesta a letiskom.

lavína, Francúzsko, vrtuľník, záchranári

V talianskych Alpách sa uvoľnil ľadovec, najmenej šesť ľudí zahynulo

03.07.2022 17:38, aktualizované: 20:53

Zhruba 15 ľudí bolo zasypaných.

Austrália žralok smrteľný útok

Egyptské ministerstvo potvrdilo, že pri útokoch žraloka zahynuli dve ženy

03.07.2022 15:51

Žralok zaútočil na ženy v zátoke južne od Hurghady.

focuslogistics

Sme partner, na ktorého sa viete spoľahnúť. Našou špecializáciou je expresná preprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Ponúkame tiež služby FTL (celovozovej) a LTL (čiastočnej) prepravy v rámci EU. Samozrejmosťou je vybavenie všetkých potrebných colných formalít.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 3824x
Priemerná čítanosť článkov: 637x

Autor blogu