Založ si blog

Preprava balíkov do Anglicka bez starostí

Preprava balíkov do Anglicka bez starostí

Po BREXITE sa preprava balíkov do Anglicka, ale aj preprava z Anglicka na Slovensko, stala pre firmy a jednotlivcov o niečo komplikovanejšou. Ak však potrebujete prepraviť svoj tovar do Veľkej Británie bez zbytočných starostí, kľúčové je vybrať si správnu logistickú spoločnosť, ktorá všetko vybaví za vás. Pozrime sa spoločne na to, aké máte možnosti a podľa čoho si vyberať.

Expresná preprava balíkov do Anglicka / z Anglicka

Záleží vám na to, aby bola vaša zásielka doručená v čo najrýchlejšom čase? Potom hľadajte logistické firmy, ktoré ponúkajú možnosť expresnej prepravy. Dokonca, na trhu nájdete aj spoločnosti, ktoré sa na tento druh dopravy vyslovene špecializujú. Podľa čoho ale spoznať, či je expresná preprava balíkov do Anglicka alebo z Anglicka naozaj spoľahlivá? V prvom rade by mala prepravná spoločnosť prevziať za balík plnú zodpovednosť a garantovať vám, že ju doručí včas. Ak by sa však predsa vyskytli nejaké komplikácie, je dôležité, aby s vami prepravca komunikoval. Preto sa vopred uistite, že počas prepravy budete mať k dispozícii nonstop zákaznícky servis.

FTL alebo LTL preprava zásielok do Anglicka / z Anglicka?

Ak nepotrebujete doručiť svoju zásielku expresne rýchlo, môžete sa rozhodnúť pre jednu z nasledujúcich možností.

Pre firmy, ktoré prepravujú menší objem tovaru a nevyužijú celú kapacitu kamiónu, odporúčame vyhľadávať logistické spoločnosti, ktoré ponúkajú zbernú službu, resp. čiastočnú LTL prepravu. Vďaka nej vedia skonsolidovať viacero menších zásielok do väčších celkov a tie následne prepravujú na pravidelných linkách. Výhodou je, že tak šetríte financie, pretože zaplatíte iba alikvotnú časť z celkovej ceny za dopravu, ale tiež šetríte životné prostredie, a to tak, že neposielate na cesty poloprázdne kamióny.

Máte tovar v objeme 1300 – 3500 kg? Potom je pre vás vhodným riešením celovozová FTL preprava balíkov Anglicko – Slovensko. Pri výbere prepravcu pre tento spôsob dopravy sa zamerajte na to, či vyzdvihnú náklad priamo u vás a následne ho doručia na miesto určenia bez prekládky na terminály.

Colná deklarácia pre prepravu zásielok bez starostí

Už viete, aký typ prepravy je pre vás vhodný aj to, na čo si dať pozor pri výbere svojho logistického partnera? Nezabudnite na tú najdôležitejšiu časť. Ak chcete, aby bola vaša preprava balíkov do Anglicka alebo z Anglicka naozaj bez starostí, colná deklarácia by mala byť súčasťou služieb, ktoré váš prepravca ponúka. Čo to znamená v praxi? Logistická spoločnosť, ktorú si vyberiete, by vám mala poskytnúť kompletný servis v oblasti colného odbaveniaod poradenstva, cez spracovanie a vystavenie všetkých potrebných dokumentov, až po zastupovanie pri colnom konaní.

Efektívna kamiónová doprava z Turecka na Slovensko

17.05.2022

Potrebujete prepraviť svoj tovar z Turecka na Slovensko alebo opačne? Kamiónová doprava Turecko – Slovensko ponúka viacero možností, z ktorých si môžete vybrať tú, ktorá vyhovuje najviac vašim potrebám. Poďme sa spoločne pozrieť na výhody i nevýhody rôznych spôsobov dopravy, ktoré prepravné spoločnosti ponúkajú.

Logistika JUST IN TIME a všetko, čo by ste o nej mali vedieť

03.05.2022

JUST IN TIME (v preklade „PRÁVE VČAS“), je jednou zo stratégií, ktoré sa uplatňujú v oblasti logistiky. Zabudnite na sklady plné produktov, na ktoré sadá prach. Princípom JIT logistiky je znížiť skladové zásoby na úplné minimum a produkovať, resp. objednávať, vždy iba toľko tovaru, koľko zákazníci aktuálne reálne požadujú. A čo je cieľom tejto logistickej [...]

Kolobežka

V noci našli na ceste v Banskej Bystrici na priechode mŕtveho kolobežkára

20.05.2022 15:46

Muža našli na priechode pre chodcov bez známok života s viditeľným poranením hlavy.

USA Chicago streľba polícia

Pri streľbe v Chicagu zomreli dvaja ľudia, ďalších osem je zranených

20.05.2022 14:02

Jedna osoba bola vzatá do väzby a našla sa aj zbraň, uviedla polícia vo vyhlásení.

daniel lipšic

Disciplinárny senát Najvyššieho súdu uznal Lipšica vinným. Dostal pokarhanie

20.05.2022 13:14, aktualizované: 13:20

Špeciálny prokurátor je povinný zaplatiť aj trovy konania vo výške 120 eur.

Gábor Gál

Bývalý šéf spravodlivosti Gábor Gál je obvinený z korupcie

20.05.2022 11:38, aktualizované: 12:36

S bývalým ministrom sa zatiaľ nepodarilo spojiť

focuslogistics

Sme partner, na ktorého sa viete spoľahnúť. Našou špecializáciou je expresná preprava z/do Turecka a Veľkej Británie. Ponúkame tiež služby FTL (celovozovej) a LTL (čiastočnej) prepravy v rámci EU. Samozrejmosťou je vybavenie všetkých potrebných colných formalít.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 1951x
Priemerná čítanosť článkov: 650x

Autor blogu

Archív